Az ukrán-orosz, majd az izraeli-palesztin háború elkerülhetetlenné tette „az eddigieknél súlyosabb következményekkel járó világgazdasági recessziót” – írja a Moody’s Investors Service.
Az IMF (a globális fejlődés csökkenésének és az infláció növekedésének prognosztizálása mellett) kérdéseket fogalmaz meg, amelyekre adott válasz közelebb visz a válság okainak és következményeinek megszüntetéséhez.
Érezzük a háborúk negatív következményeit, a gazdasági válság társadalmi- és erkölcsi válsággá növekedését szerte Európában, így Hazánkban is.
Az Alaptörvény VI. cikke szerint „(3) Mindenkinek joga van személyes adatai védelméhez, valamint a közérdekű adatok megismeréséhez és terjesztéséhez.”
Demokratikus kötelessége tehát minden hazájáért felelősséget érző magyar embernek az, hogy megismerje és terjessze azokat a legnyilvánvalóbb közérdekű adatokat, amelyek Magyarország jövőjét meghatározzák.
Ezért szükséges olyan nyilvános, mindenki számára elérhető konferencia rendezése, amelyek a parlamenti és parlamenten kívüli pártok, a civil szervezetek és a természetes közösségek kifejtik álláspontjukat a jövőnket meghatározó kérdésekről.
Legyen ez a konferencia alapja az idei választásoknak, hogy a választók tudatosan és ne „tiltakozó voksolással” bízzák meg képviseletükkel az arra érdemes személyeket.
Mivel az IMF körültekintő elemzéssel állította össze kérdéssorát, legyen ez a konferencia tematikája, a jelenlegi (föderatív) és ennek alternatívája (a konföderatív) társadalomszervezés szemszögéből egyaránt végezve az elemzést, időpontja pedig a márciusi és áprilisi hetek szombatjai, május 4-i zárórendezvénnyel:
- 03. 16. A föderáció és a konföderáció alapjai
Istenhit. alkotmányosság, társadalomszervezési módszer, dominancia, hatalomgyakorlási- és birtoklási jog, képviseleti rendszer, integráció vagy koordináció, az ember minősítése
- 03. 23. Humanitárius válságra adott válasz
Család és korosztályok, terület, istenhit (vallás), nemzetiség, nevelés-oktatás, egészségügy, nem anyagi érték (kultúra, tudomány), védelem
03. 30. A további gazdasági széttagoltság megelőzése
Gazdaság, környezetvédelem
- 04. 06. A globális likviditás fenntartása
Mezőgazdaság és élelmiszeripar, Ipar, Szolgáltatás, Vendéglátás, (idegenforgalom), Kereskedelem, Közlekedés és szállítás
- 04. 13. Az adószorongások kezelése
Államháztartás (költségvetés)
- 04. 20. Az éghajlatváltozás kezelése
Mi az éghajlatváltozás? Milyen tényezők okozzák az éghajlatváltozást? Milyen következményei vannak az éghajlatváltozásnak? Mennyiben érint ez minket? Meg tudjuk állítani az éghajlatváltozást?
- 04. 27. A világjárvány megszüntetése
Elszigetelés, Mentális hatás, Reintegráció (helyreállítás)
- 05. 04. Záró találkozó
Közös nyilatkozat
A konferencia rendezési elvei
Minden előadó azonos időt kap.
Az előadások tartalma és formája nem tartalmazhat személyre vonatkozó becsmérlést és nem szíthat gyűlöletet.
Az előadás nem hivatkozhat titokra, vagy a politikai korrektségre.
A Konferencia zárónyilatkozatát az előadók zoom-találkozón készítik el, 2024. április 3-án. Ezen a találkozón résztvevők jogosultak a zárónyilatkozat aláírására. A zárónyilatkozat „közös”- és „külön” véleményt tartalmaz.
A konferenciához mindenki csatlakozhat, akár saját számítógépén (mobiltelefonján) keresztül egyénileg, akár településén kialakított közösségben.
A konferencián mindenki elmondhatja véleményét,melőzetes jelentkezés alapján.
Az egyes konferencia-napok belépés kódjai, valamint a jelentkezési lapok a konferencia honlapján érhetőek el. (https://nemzetiegyseg.com/Tortenelmi_alkotmanyossag/Konferencia/konf_index.html)
Kelt Szegeden, 2024. február 1-én.
Tisztelettel:
- Halász József, jogász, programozó matematikus, számítástechnikai szakrevizor, a konferenciát rendező, pártrendszertől független közösség tagja